NeuveritelnaOdhaleni.cz
Hacksaw Ridge

Rozhovor s Desmondem Dossem, hrdinou z bitvy o Okinawu

Desmond Doss, o kterém Mel Gibson natočil film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, byl skutečným člověkem a stejně tak skutečný je jeho příběh. Příběh neozbrojeného medika, který se odmítl ukrýt a zůstal uprostřed krvavého pekla, aby se pokusil zachránit své přátele. Příběh muže, který za stálého ostřelování spouštěl zraněné z vysokého útesu do bezpečí a během vyčerpávajících 12 hodin zachránil životy 75 mužů.

Slovenské titulky

Ted Wilson o Desmondu Dossovi:

Slovenské titulky

Trailer filmu Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016):

České titulky

Krátce poté, co Japonci 7. prosince 1941 zaútočili na Pearl Harbor, přihlásil se tehdy třiadvacetiletý Američan Desmond Doss, tak jako mnoho jiných mladíků, do služby vlasti. Z hloubi svého přesvědčení však odmítal nosit jakoukoliv zbraň a zabíjet. Stal se zdravotníkem 307. pěšího pluku 77. pěší divize. Skutečnost, že Doss odmítal zbraň, se nesetkávala s pochopením u jeho spolubojovníků. Jen blázen by chtěl, aby mu v boji kryl záda chlapík, vyzbrojený pouze odhodláním a lékárničkou. Často musel čelit nevraživosti a útokům ostatních vojáků. Přesto, jako jediný americký voják ve 2. světové válce, bojoval v první linii neozbrojený. V březnu 1945 vypukla krvavá bitva o Okinawu. Dossova rota měla za úkol dobýt 120 metrů vysoký útes. Když vojáci vyšplhali s pomocí lan na vrchol, dostali se do těžké dělostřelecké, minometné a kulometné palby. Vojín Doss se odmítl ukrýt a zůstal uprostřed krvavého pekla. Snášel jednoho zraněného po druhém z útesu do bezpečí. Během vyčerpávajících 12 hodin, za stálého ostřelování, zachránil životy 75 mužů... (Oficiální text distributora)

Křižáci útočí

Buďte nepohnutelní!

Kde máme brát sílu a odvahu, abychom dokázali nepohnutelně stát na Boží straně? Co nám může pomoci, abychom zůstali pevní ve víře, i když na nás útočí nepřítel? Věříme Božím zaslíbením? Věříme tomu, že boj je jeho záležitostí a že ve spojení s ním je naše vítězství jisté? Jsme rozhodnutí zůstat věrní Bohu, i kdyby nás to mělo stát život?

Více...

Vyzbrojen k boji

Kdož jste Boží bojovníci

Mohou být křesťané, kteří by se měli vyznačovat milosrdenstvím, láskou a pokojem, Božími bojovníky? Na jakém bitevním poli by měli bojovat a proti jakému nepříteli? Kde mají brát odvahu a sílu k boji? Jakou zbroj by si měli obléci? O co přesně v tomto boji jde a jak velká je šance na vítězství? Vyplatí se bojovat na Boží straně?

Více...

Jsi připraven zemřít pro svou víru?

Jsi připraven zemřít pro svou víru?

Je tvá víra opravdová? Miluješ Boha natolik, že bys byl ochoten pro něj zemřít? Jsou země, kde křesťané před podobnou volbou stojí. Podle biblických proroctví není daleko čas, kdy před ní budou stát všichni Kristovi následovníci. Můžeme být prozatím v klidu nebo je důležité si podobné otázky klást?

Více...

Nahoru