NeuveritelnaOdhaleni.cz
Bible - Genesis

Bible online

Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha a je dobré k učení, k usvědčování, k nápravě, k výchově ve spravedlnosti...

2. list Timoteovi 3,16


Chcete se seznámit s největším světovým bestsellerem všech dob? Chcete se na vlastní oči přesvědčit o tom, co se píše v Bibli? Máte možnost - a to hned v několika českých i slovenských překladech. Samozřejmostí je možnost využít porovnávacího režimu a pokročilého vyhledávání. K dispozici je Bible online, biblický software ke stažení, Bible do mobilu i Bible pro Android.

Bible online

Biblický software ke stažení

Ke stažení vřele doporučuji biblický software Theophilos 3. Je samozřejmě zdarma a pokud si ho stáhnete přes následující odkaz, budete ho mít přímo v české verzi včetně dostupných českých překladů Bible (Český ekumenický překlad, Bible Kralická, Nová smlouva (KMS), Bible21, Jeruzalémská Bible, Český studijní překlad). Stačí jen stáhnout, rozbalit a můžete ho začít používat. Výborná věc.

Ke stažení zde (aktualizováno 9.9.2011):

Theophilos 3 CZ + (včetně českých překladů Bible) (17,39 MB).

Další překlady Bible, slovníky, komentáře atd. si můžete stáhnout na stránkách www.theophilos.com

Bible pro Android

And Bible je skvělá off-line Bible pro "chytré" telefony s operačním systémem Android. Můžete si stáhnout 6 českých překladů Písma (Bible Kralická, Český ekumenický překlad, Bible21, Český studijní překlad, KMS (pouze Nový zákon) a NBK (také pouze Nový zákon)). Samozřejmostí je možnost vyhledávání veršů podle klíčových slov, porovnávací režim, přidávání poznámek a záložek.

Ke stažení zde:

Google play

Užitečným pomocníkem ke studiu Bible může být i Bible lexicon, který se zaměřuje na text Písma v původních jazycích.

Bible do mobilu

Java aplikace pro mobilní telefon, snadná a rychlá navigace, vyhledávání...

Český ekumenický překlad, Bible21

Český studijní překlad

Další možností jsou stránky www.biblephone.net, kde můžete najít 4 české překlady Písma (Bible kralická, Český ekumenický překlad, Bible21, KMS) a taky 2 slovenské (Katolický a Roháčkův překlad).

Stará Bible

Boží slovo

Je Bible stará kniha mýtů a bájí, která nám dnes už nemá co říct? Kdo ji napsal a proč? O čem vůbec je? Má smysl se jí zabývat? Dá se v ní vyznat? Proč je Bible největším světovým bestsellerem všech dob? V čem tkví její hodnota? Jsou pádné důkazy pro její spolehlivost?

Více...

Rozdělení Rudého moře

Starý zákon

Co je v Písmu napsáno o stvoření světa, o Adamovi a Evě, jejich pádu do hříchu a vyhnání z ráje? Co se můžeme dozvědět o celosvětové potopě a o zničení Sodomy a Gomory? Co se v Bibli píše o silákovi Samsonovi, o souboji malého Davida s obrem Goliášem, o Danielovi vhozeném do lví jámy a co o Jonášovi a velké rybě, která ho spolkla?

Více...

Hřeb v dlani

Nový zákon

Co se můžeme z Bible dozvědět o Janu Křtiteli, o Ježíšově narození, o zázracích, které udělal a o podobenstvích, která vyprávěl? Proč chtěli nejvyšší náboženští představitelé Izraele připravit Ježíše o život? Čím je tak popudil? Jak probíhala poslední večeře, jak Ježíšovo zatčení, výslech a ukřižování? Co je v Písmu napsáno o Ježíšově vzkříšení?

Více...

Nahoru