NeuveritelnaOdhaleni.cz
Egyptské památky

Archeologie a Bible - Prof. Dr. Walter Veith

O čem svědčí archeologické nálezy v Egyptě? Mohou být starozákonní příběhy o Josefovi, Mojžíšovi a exodu izraelského národa ze zajetí pravdivé? Jak se naplnila starozákonní proroctví o zničení Babylóna a snahách o jeho znovuvybudování? Opravdu zná Bůh události dříve než nastanou?

Tak zvaná „vyšší kritika“ s oblibou označovala a dosud označuje biblické záznamy za mýtus. Opravdu vědci dokázali nevěrohodnost Bible? Má nám největší světový bestseller ještě co říci?

O čem svědčí archeologické nálezy v Egyptě? Mohou být starozákonní příběhy o Josefovi, Mojžíšovi a exodu izraelského národa ze zajetí pravdivé? Jsou pro to důkazy? Jak se jmenoval faraon, za jehož vlády k vyjití došlo? Proč byly odstraněny sochy některých faraonů? Proč se někdo snažil odstranit všechna zobrazení královny Hatšepsut? Proč změnil Tutanchamon své jméno?

Jaké další archeologické objevy dokazují historickou věrnost Bible? Jak se naplnila starozákonní proroctví o zničení Babylóna a snahách o jeho znovuvybudování? A co města Týr a Petra? Opravdu zná Bůh události dříve než nastanou? Stvořitel všeho nás vyzývá, abychom spolehlivost jeho slova vyzkoušeli...

Pro poslech nebo stažení klikněte na název přednášky:

 • Archeologie a Bible - 1. část

  První část přednášky si můžete poslechnout online:

  Loading player...

  Přehrát na webu yourlisten.com:

  Poslouchej Archeologie a Bible - 1. část (50:48)

  Stáhnout:

  Stahuj Archeologie a Bible - 1. část (mp3) (34,90 MB)

 • Archeologie a Bible - 2. část

  Druhou část přednášky si můžete poslechnout online:

  Loading player...

  Přehrát na webu yourlisten.com:

  Poslouchej Archeologie a Bible - 2. část (41:25)

  Stáhnout:

  Stahuj Archeologie a Bible - 2. část (mp3) (35,40 MB) nebo ulozto.cz (64 MB) - obě části

Důkazy pro vyjití Izraele z Egypta

Exodus odhalený

Je biblický záznam o vysvobození izraelského národa z egyptského otroctví pravdivý? Pokud Bůh ve prospěch Izraele tak mocně zasáhl, proč o tom nesvědčí více archeologických nálezů? Může být nedostatek stop po exodu způsoben tím, že byly hledány na špatném místě? Existují archeologické důkazy svědčící o tom, že k exodu skutečně došlo?

Více...

Stará Bible

Boží slovo

Je Bible stará kniha mýtů a bájí, která nám dnes už nemá co říct? Kdo ji napsal a proč? O čem vůbec je? Má smysl se jí zabývat? Dá se v ní vyznat? Proč je Bible největším světovým bestsellerem všech dob? V čem tkví její hodnota? Jsou pádné důkazy pro její spolehlivost?

Více...

Archeologie potvrzuje Bibli

5. Poklad dávných svitků

Mají pravdu zastánci spolehlivosti Bible nebo její kritici? Můžeme věřit tomu, co je v této knize napsáno? Nakolik se v průběhu staletí změnil její obsah? Najdeme v ní absolutní pravdu nebo jen smyšlenky, staré báje a pověsti? Můžeme skrze Písmo poznat Boha a jeho charakter? Může nám tato kniha ukázat cestu k věčnosti?

Více...

Nahoru