NeuveritelnaOdhaleni.cz
Archeologie potvrzuje Bibli

5. Poklad dávných svitků

Mají pravdu zastánci spolehlivosti Bible nebo její kritici? Můžeme věřit tomu, co je v této knize napsáno? Nakolik se v průběhu staletí změnil její obsah? Najdeme v ní absolutní pravdu nebo jen smyšlenky, staré báje a pověsti? Můžeme skrze Písmo poznat Boha a jeho charakter? Může nám tato kniha ukázat cestu k věčnosti?

Padlý anděl

6. Proč je tolik utrpení?

Pokud skutečně existuje Bůh, jehož hlavním charakterovým rysem je láska, jak může dopustit tolik zla? Pokud je opravdu tak dobrý, proč je všude kolem nás tolik utrpení, katastrof, nemocí a smrti? Proč se dějí tak hrozné věci? Proč trpí malé děti? Proč umírají nevinní? Je snad Bůh tak slabý, že tu hrůzu nedokáže zastavit?

Více...

Stará Bible

Boží slovo

Je Bible stará kniha mýtů a bájí, která nám dnes už nemá co říct? Kdo ji napsal a proč? O čem vůbec je? Má smysl se jí zabývat? Dá se v ní vyznat? Proč je Bible největším světovým bestsellerem všech dob? V čem tkví její hodnota? Jsou pádné důkazy pro její spolehlivost?

Více...

Bible v trávě

A co když je to pravda?

Má Bible i dnes co říci člověku, který žije v srdci Evropy a má všech pět pohromadě? Nebo je to kniha bájí a mýtů, která je vhodná pouze pro ty, kdo jsou mimo realitu? O čem je Bible? K čemu je dobrá? Proč bychom jí měli důvěřovat? Vyplatí se věnovat čas jejímu studiu? Co když je v ní pravda, která ti otevře oči?

Více...

Nahoru