NeuveritelnaOdhaleni.cz
The End of America

Konec Ameriky

Jsou USA stále synonymem svobody, lidských práv a demokracie? Co se ve Spojených státech změnilo v rámci boje proti terorismu po 11.9.2001? Existuje nějaká podobnost mezi tím, co se v současné době odehrává v Americe a tím, co se dělo v předválečném Německu? Je možné, že USA směřují k totalitě a policejnímu státu?

Jsou Spojené státy stále synonymem svobody, lidských práv a demokracie? Co všechno se v USA změnilo v rámci boje proti terorismu po útocích z 11.9.2001? Existuje nějaká podobnost mezi tím, co se v současné době odehrává v Americe a tím, co se dělo v předválečném Německu? Je možné, že USA směřují od demokracie a svobody k totalitě a policejnímu státu?

Film založený na úspěšné knize Naomi Wolf The End of America rozebírá deset kroků, které provázejí přerod demokratického státu ve fašistický. V tomto filmu jsou srovnávány postupy americké vlády vůči svým občanům po událostech z 11. září 2001 s historickými skutečnostmi, které se odehrávaly v předválečném Německu a v dalších rodících se totalitách.

Mezi shodné prvky patří především hledání vnějších i vnitřních nepřátel (vyvolání strachu mezi lidmi), zakládání tajných vězení, kde jsou mimo právní rámec po neomezenou dobu zadržováni a mučeni podezřelí (aniž by proti nim bylo vzneseno obvinění), vytváření polovojenských jednotek, sledování a monitorování občanů, vytváření seznamů "problematických osob", jejich opakované zatýkání a propouštění, infiltrace občanských spolků, vládní nátlak na nezávislá média, omezení svobodného projevu (jakákoliv kritika je považována za projev nepřátelství vůči státu) atd.

Biblická proroctví se naplňují přímo před našima očima... (viz Dravé šelmy vládnou Zemi - 2. část)

The End of America (2008)

České titulky

Bizon

Dravé šelmy vládnou Zemi (Zjevení 13) - 2. část

Jakou mocnost představuje druhá šelma ze Zjevení 13? Máme k dispozici dostatek poznávacích znaků, abychom spolehlivě odhalili její totožnost? Co se skrývá za obživlou sochou (obrazem) první šelmy? Proč má být uctívání šelmy z moře a její sochy tak tvrdě vynucováno? Co nás podle Zjevení 13 čeká v blízké budoucnosti?

Více...

Výsadek US Army

Kontroverzní zákon schválen: USA se staly bojištěm

Svoboda občanů Spojených států utrpěla pod osvědčenou záminkou boje proti terorismu další těžkou ránu. Jaké pravomoci získává americká armáda poté, co prezident USA podepsal zákon, který definuje území Spojených států jako bojiště? Proti komu je tento zákon namířen?

Více...

Obamovy seznamy smrti

Seznamy smrti ukázaly Obamovu drsnou tvář

Přišel po letech vlády kovboje z Texasu mírnější prezident, který dbá na lidská práva, nebo je Barack Obama ještě drsnější než jeho předchůdce? Kdo rozhoduje o tom, který z údajných teroristů má být zabit? Co všechno je možné ospravedlnit v rámci "války proti terorismu"?

Více...

Nahoru