NeuveritelnaOdhaleni.cz
Prorok

Hledání pravdy 10 - Voda v nádrži

Když si pořídím nové auto, měl bych se zajímat, na jaký druh paliva jezdí? Záleží na tom, co mu natankuji do nádrže, nebo je to úplně jedno? Měl bych se zajímat, co k této otázce říká výrobce vozu? Je důležité, čím sytíme své tělo? Záleží na tom, co jíme a co pijeme? Neměli bychom vzít v úvahu rady našeho Stvořitele, který nejlépe ví, co našemu tělu prospívá a co škodí?

In Search Of The Truth - Water in the Tank

Český dabing

Ježíš potvrzuje desatero

Hledání pravdy 11 - Je zákon stále platný?

Byl Boží zákon určen pouze pro Izrael nebo zůstává závazný i dnes? Přišel Ježíš, aby desatero přibil na kříž a zrušil jeho platnost? Jaký význam má poslušnost Božích přikázání, pokud jsme spaseni z milosti? Můžeme desatero v klidu pustit ze zřetele? Čím se bude vyznačovat pravý Boží lid krátce před Ježíšovým návratem?

Více...

Prasata

Čisté a nečisté - Prof. Dr. Walter Veith

Proč Bůh rozdělil zvířata, ptáky, ryby i hmyz na čisté a nečisté? Proč svému lidu mluví do toho, co mají jíst a čeho se mají vyvarovat? Nakolik současné vědecké poznatky podporují nebo vyvracejí to, co Bůh lidem o jejich stravě řekl? Proč je moudré držet se psaného Božího slova a odlišovat čisté od nečistého?

Více...

Lev se vrací z lovu

Porušené stvoření - Prof. Dr. Walter Veith

Podle Bible bylo všechno, co Bůh stvořil, velmi dobré. Když se dnes rozhlédneme kolem sebe, můžeme s tímto tvrzením souhlasit? Takhle si Stvořitel představoval dokonalost? Proč existují dravci? Proč musí některá zvířata umírat, aby jiná mohla žít? Proč existují paraziti zneužívající své hostitele? Proč má růže trny?

Více...

Nahoru