NeuveritelnaOdhaleni.cz
Centaurus

Kdo to ve vesmíru řve?

Co je zdrojem neznámého elektromagnetického “hluku“, který se začal šířit vesmírem? Proč je tak “hlasitý“? Jak to, že se tolik liší od vyzařování hvězd, galaxií nebo jiných známých vesmírných objektů? Děje se ve vesmíru něco nového? Může se to nějak dotknout i nás?

Kdo to ve vesmíru řve?

Vědci pátrají po zdroji neznámého hluku

Ve vesmíru by mělo být docela ticho. Není. Překvapilo to i americké astronomy z projektu ARCADE, jejichž měření přehlušil "hluk" šestkrát silnější, než by čekali. Co se skrývá za řevem z hlubokého vesmíru? Odborníci to netuší.

8. 1. 2009 14:41 - LONG BEACH

Samozřejmě se nejedná o zvukové vlny, ty opravdu nemají ve vesmírném vzduchoprázdnu šanci, radiové - tedy elektromagnetické se jím však šíří.

Řada vesmírných těles - jako jsou hvězdy a quasary - elektromagnetické vlny vysílají. To vědci vědí. Jenže nedávno zachytili nové vlnění, které je šestkrát "hlasitější" než všechny dosud známé radiové zdroje ve vesmíru dohromady.

"Ve vesmíru se děje něco nového, něco zajímavého," oznámil ve středu Alan Kogut z Goddardova střediska vesmírných letů citovaný stanicí MSNBC na 213. konferenci Americké astronomické společnosti. Jeho tým vypustil speciální balón nazvaný ARCADE (viz. obrázek), který je vybaven radiometrickými a dalšími přístroji pro měření elektromagnetických emisí.

Balón byl vypuštěn v červenci 2006 ze střediska NASA v Texasu a nyní se pohybuje ve výšce 36 500 metrů nad zemským povrchem, kde se už atmosféra rozplývá do vesmírného vzduchoprázdna.

Cílem projektu bylo detekovat vyzařování prvotních hvězd. Místo toho však naměřili dosud neznámý elektromagnetický "hluk", který neodpovídá vyzařování žádného ze známých objektů, ať již jde o jednotlivé hvězdy nebo celé galaxie.

"Opravdu nevíme, co to je," říká člen týmu Michael Seiffert. Zatím je to záhada a hledači UFO získali nový námět pro spekulace.

Zdroj: Novinky, 8.1.2009

komentář: „Ve vesmíru se děje něco nového, něco zajímavého.“ Samozřejmě, že ani já neznám skutečný původ tohoto „hluku“ z hlubin vesmíru. Vím ale, že se v Bibli píše o tom, že už velice brzy má k nové a zajímavé události ve vesmíru dojít. Má dojít k události, která se dramatickým způsobem dotkne každého člověka na naší planetě, dokonce i těch, kteří už jsou mrtví (více viz. Návrat Krále - druhý příchod Ježíše Krista a Znamení doby - čas se nachýlil...). Netvrdím, že tento „hluk“ je znamením blížícího se příchodu Ježíše Krista, netvrdím, že je to „zvuk Boží polnice“ (1Tes 4,16), který se má ozvat. Jen mi ta zprávička přišla zajímavá…

Druhý příchod Ježíše Krista

Návrat Krále - druhý příchod Ježíše Krista

Schyluje se k největší události v dějinách lidstva? Vrátí se Ježíš Kristus na naši planetu? Co říká Bible o jeho druhém příchodu? Kdy má nastat a jak bude probíhat? Týká se tato převratná událost pouze křesťanů nebo zasáhne všechny obyvatele Země? Jsou nějaké důkazy, že k Ježíšovu návratu skutečně dojde?

Více...

Poslední události

Poslední události podle biblických proroctví

Doug Batchelor se vám v tomto dokumentu pokusí nastínit, jak mají podle biblických proroctví vypadat poslední události před koncem světa. Je možné pohlížet do budoucnosti s nadějí? Pokud ano, co (nebo spíš kdo) je jejím zdrojem? Co nás tedy čeká? Můžeme konec našeho světa přežít?

Více...

Exploze

Konec světa můžeme přežít

Opravdu žijeme v posledních dnech tohoto světa? Mohou se předpovědi týkající se jeho konce stát realitou? Můžeme si tváří v tvář přicházejícím událostem uchovat naději do budoucnosti? Je možné konec světa přežít? Za jakých podmínek? Pro koho je možnost záchrany otevřená? Co rozhodne o našem přežití či smrti?

Více...

Nahoru