NeuveritelnaOdhaleni.cz
Milá budoucí maminko

Usmívající se děti s Downovým syndromem nesmí do TV

Proč francouzská státní rada zakázala oceněné video, které obsahuje záběry usmívajících se dětí s Downovým syndromem? Proč označila za nevhodné, aby se toto video dostalo do televizního vysílání? Proč není ve všeobecném zájmu, aby se lidé dozvěděli, že i děti s Downovým syndromem mohou být v životě šťastné?

Usmívající se děti s Downovým syndromem nesmí do TV

Francouzská Státní rada potvrdila zákaz vysílání videa s usmívajícími se dětmi s Downovým syndromem. Oceněné video „Milá budoucí maminko“ z režie francouzské televize totiž obsahuje „nevhodné“ záběry šťastných dětí s Downovým syndromem, které by mohly rozrušit ženy, které podstoupily potrat nebo vyvolat výčitky svědomí u žen, které na potrat plánují jít.

Státní rada vyhlásila, že video zakázala proto, že by „pravděpodobně narušilo svědomí žen, které učinily rozdílné životní rozhodnutí v souladu se zákonem“.

Zákon garantuje, že do prostoru televizních reklam se dostanou jen ty reklamy, které mají „odkaz všeobecného zájmu“. Státní rada se na své internetové stránce vyjádřila, že toto video nedisponuje „odkazem veřejného zájmu“.

„Reklama spíše rozruší ženy, které našly útočiště v lékařském ukončení těhotenství a proto je nevhodné, aby se takováto reklama objevila v televizi.“

Podle definitivního verdiktu Státní rady bylo video zacílené na těhotné ženy a jeho cílem bylo zvrátit rozhodnutí žen jít na potrat. Mělo ženy ovlivňovat před porodem, nebo jim následně způsobit výčitky svědomí. Státní rada potvrdila zákaz vysílání videa ve Francii.

Nadace Jérôma Lejeuna tvrdila, že video mělo pouze předat zprávu, že nikdo nemá právo odepírat postiženým lidem právo na štěstí. Ve svém prohlášení nadace lituje rozhodnutí Rady a tvrdí, že může být anestetikem svědomí. Již dnes je podle jejího tvrzení 96 procent dětí s Downovým syndromem usmrceno před narozením.

„Ženy, které porodí postižené dítě, svého rozhodnutí nelitují. Právě naopak. Ženy, které se rozhodnou opačně, později trpí pocity viny. Rozhodnutí Státní rady nutí lidí s Downovým syndromem, aby jejich právo na svobodu projevu ustoupilo právu na potrat,“ řekl zástupce nadace Jean-Marie Le Méné.

Video „Milá budoucí maminko“ bylo vyrobené pro Světový den Downova syndromu v roce 2014 a obsahuje usmívající se děti a mladé lidi s tímto syndromem z různých krajin světa, které ubezpečují obávající se těhotné ženy, že jejich děťátko může být v životě šťastné.

Proti zákazu videa spustila petici organizace „Global Alliance for Disability in Media and Entertainment“, která podporuje práva lidí s Downovým syndromem a jejich začlenění do masových médií. V petici žádá zrušení zákazu vysílání, protože tento zákaz je „diskriminační a nese odkaz, že lidé s tímto syndromem nejsou ve společnosti vítaní“.

Petici dosud podepsalo 3955 lidí a zmíněné video vidělo okolo 7,5 milionu lidí.

Zdroj: HlavneSpravy.sk, 25.11.2016 a Lidovky.cz, 27.11.2016

komentář: I když je to poněkud nemoderní a není to příliš "in", osobně nefandím zabíjení nenarozených dětí. K tématu je na mém webu již několik příspěvků - viz odkazy níže.

Možná bych jen přidal ještě jednu zajímavou zprávu z posledních dnů:

Demokratický kongresman z Ohia, Tim Ryan, sa vyhráža násilím, ak Trump splní svoj sľub zrušenia financovania najväčšej potratárskej siete Spoločnosti pre plánované rodičovstvo

Tim Ryan, ktorý sa uchádza o post lídra Demokratickej strany v ďalšom zasadaní Kongresu, poskytol televízií CNN rozhovor, ktorého téma zahrňovala aj odpor demokratov voči zastaveniu financovania najväčšej potratárskej spoločnosti.

Ryan povedal, že ak dôjde k zrušeniu financovania Spoločnosti pre plánované rodičovstvo, v uliciach prepukne násilie.

Ešte začiatkom tohto roka Kongres schválil zákon definancovania najväčšej národnej potratárskej spoločnosti. Pro-potratový prezident Barack Obama však využil právo veta a snemovňa nemala dostatok hlasov, aby prehlasovala námietky zo strany pro-potratových demokratov, ktorí zabránili Kongresu, aby získal väčšinu, ktorým by Obamovo veto zrušil.

Zdroj: HlavneSpravy.sk, 24.11.2016

Potraty jsou zkrátka velký byznys... V Bibli však čtu tato varovná slova:

Proklet buď ten, kdo vezme úplatek, aby zabil člověka a prolil nevinnou krev. (Deut 27,25 CSP)

Carol Everett

Carol Everett – Krvavý byznys s interrupcemi

Jak velké peníze se točí v potratovém průmyslu? Jakými technikami se zainteresovaní snaží maximalizovat své zisky? Svědectví bývalé ředitelky potratové kliniky, která po 6 letech své kariéry a 35.000 interrupcích tento velmi výnosný byznys opustila. S jakým cílem přednášela sexuální výchovu náctiletým dětem? Proč jim rozdávala nespolehlivou antikoncepci? A proč nyní vystupuje proti potratové praxi?

Více...

Dítě ve vozíčku

Bůh a jeho postižené děti

Jak se mají rodiče zachovat, pokud se před narozením svého dítěte dozví o jeho závažném postižení? Má jejich miminko právo na život, nebo je moudřejší a ohleduplnější podstoupit potrat? Jaký má Bůh postoj ke svým dětem, které jsou postiženy a zdeformovány hříchem? Proč nám dovolil narodit se? Jaký osud nás čeká?

Více...

180 Movie

"180" Movie

Je potrat vraždou nenarozeného dítěte nebo představuje nezadatelné právo ženy zvolit si, jestli bude nebo nebude matkou? Co s dětmi počatými při znásilnění nebo s těmi, u kterých je podle lékařů riziko, že se narodí postižené? Kdy je morálně opodstatněné zabít nenarozené dítě? Je možné během několikaminutového rozhovoru naprosto změnit pohled člověka na interrupce?

Více...

Nahoru