NeuveritelnaOdhaleni.cz
Kuře

Tyranosaurus a kuře - další "důkaz" pro evoluci

Je skutečně Tyranosaurus Rex vzdáleným příbuzným současného kuřete? Jak mnoho mají tito dva tvorové společného? Přináší rozbor jejich DNA další vědecký důkaz podporující evoluční teorii? Jak málo stačí, aby zastánci evoluce propukli v jásot?

Tyranosaurus a kuře - další "důkaz" pro evoluci

Před nějakou dobou měli evolucionisté zase jednou důvod k jásotu. Vědci zkoumali části bílkovin z kosti Tyranosaura Rexe a došli k překvapivému závěru – Tyranosaurus je vzdálený příbuzný současného kuřete! Může být úžasnější důkaz pro evoluci?

OneNewsNow.com přinesl zprávu, že dřívější zastánce evoluce Dr. Grady McMurtry, který je v současnosti prezidentem Creation Worldview Ministries má na věc jiný názor. Podle něj nedávný objev DNA v dinosauří kosti evoluci nedokazuje. Tento objev podle něj spíše podává důkaz pro mladou Zemi:

„Především... ...většina molekulárních biologů vám řekne, že není možné, aby DNA vydržela déle než 10 000 let.“

McMurtry také zdůrazňuje, že evolucionisté, kteří mluví o tom, že šimpanzí a lidská DNA je z 99 procent stejná, již nesdělují veřejnosti fakt, že zkoumají pouhá 3 procenta z celkového genomu. Podobně i v tomto případě byla zkoumána pouhá 3 procenta DNA Tyranosaura Rexe...

Ale i kdyby byla DNA Tyranosaura a kuřete totožná z 99 procent, byl by to důkaz evoluce? Nebo důkaz pro existenci jednoho Stvořitele, který použil při tvorbě různých živočišných druhů stejnou metodu? Záleží na úhlu pohledu...

Zdroj: Religion Today Summaries (viz web.archive.org), 27.4.2007

Evolution vs. God

Evoluce vs. Bůh

Je přesvědčení o postupném vývoji druhů trvajícím miliony let založeno na pádných argumentech nebo na slepé víře? Jaké důkazy můžeme najít pro přeměnu jednoho živočišného druhu v jiný? Stojí logika a ověřitelná vědecká fakta na straně evoluce? Pokud si to myslíte, pak buďte připraveni na to, že se vaše víra může otřást v základech...

Více...

Pastička na myši

Pastička na myši - Darwinova noční můra

Mohly se jednotlivé orgány živočišných či rostlinných těl skutečně vyvíjet postupně? Nebo musely vzniknout najednou? Existují přesvědčivé vědecké důkazy, že postupný vývoj je nesmysl? Otřásá se Darwinova teorie ve svých základech? A co s tím má společného pastička na myši?

Více...

Jablko

Jablko sváru: Je evoluce pravdou? - Sylvia Bakerová

Jaká je pravda o vzniku světa a původu života? Je skutečně evoluční teorie vědecky prokázaná nebo existují důkazy podporující pravdivost Bible? Je biblický záznam o celosvětové potopě pouhým mýtem, nebo popisem skutečné události, která dramaticky ovlivnila život na naší planetě? Čemu máme věřit? Co říkají fakta?

Více...

Nahoru