NeuveritelnaOdhaleni.cz
Svitek

Svitek se sedmi pečetěmi – Bohumil Dymáček

Proč apoštola Jana tolik zasáhlo, když se zdálo, že svitek se sedmi pečetěmi, který spatřil v jednom ze svých vidění, nemůže nikdo otevřít? Věděl, o jaký svitek se jedná? Věděl, co obsahuje? Jak nám vidění o sedmkrát zapečetěném svitku odpovídá na otázku, kterou ve velké panice budou volat ti, kteří se v horách a skalách budou chtít skrýt před hněvem přicházejícího Beránka? Kdo bude moci obstát?

V jednom z vidění, která dostal na ostrově Patmos, byl Janovi ukázán svitek se sedmi pečetěmi. Když tento svitek Jan spatřil, velmi plakal, že se nenašel nikdo, kdo by mohl pečetě rozlomit a svitek otevřít. Proč to starého apoštola tolik zasáhlo? Rozuměl tomuto obrazu? Věděl snad, co je to za svitek a co obsahuje? Plačícího Jana utěšil anděl s tím, že přece jen existuje Někdo, kdo má právo svitek otevřít, Někdo, kdo může rozlomit všechny jeho pečetě.

Jak nám vidění o sedmkrát zapečetěném svitku odpovídá na otázku, kterou ve velké panice budou volat ti, kteří se v horách a skalách budou chtít skrýt před hněvem přicházejícího Beránka? Kdo bude moci obstát?

Kázání Bohumila Dymáčka si můžete poslechnout online:

Loading player...

Přehrát na webu yourlisten.com:

Poslouchej Svitek se sedmi pečetěmi – Bohumil Dymáček (39:53)

Stáhnout:

Stahuj Svitek se sedmi pečetěmi – Bohumil Dymáček (mp3) (27,4 MB) nebo ulozto.cz (29 MB)

Jan píše knihu Zjevení

Výklad knihy Zjevení – Daniel Duda

Je poslední kniha Bible skutečně tajemnou knihou, které není možné porozumět? Nebo snad existuje nějaký klíč, který by pomohl dešifrovat její nepochopitelné symboly? Má se vůbec rozumný člověk touto knihou zabývat? Máme smysl ji hlouběji studovat? Neměla by raději zůstat zavřená?

Více...

Tóra

8. Sedm pečetí

Jak můžeme rozumět obrazům ze 4. až 7. kapitoly knihy Zjevení? Co se z nich můžeme dozvědět o boji spojeném s hlásáním evangelia, o válce mezi světlem a temnotou a o závěrečném útoku na samou podstatu spasení? Najdou se lidé, kteří nepřistoupí na kompromis a zůstanou i v nejtěžších chvílích věrní pravdě a svému Spasiteli?

Více...

Exploze

Konec světa můžeme přežít

Opravdu žijeme v posledních dnech tohoto světa? Mohou se předpovědi týkající se jeho konce stát realitou? Můžeme si tváří v tvář přicházejícím událostem uchovat naději do budoucnosti? Je možné konec světa přežít? Za jakých podmínek? Pro koho je možnost záchrany otevřená? Co rozhodne o našem přežití či smrti?

Více...

Nahoru