NeuveritelnaOdhaleni.cz
Pustá a prázdná

Původ života na Zemi – Prof. Dr. Walter Veith

Jak mohl na naší planetě vzniknout život? Skutečně existovaly vhodné podmínky pro jeho samovolný vznik? Vynořily se základní stavební prvky života z prapůvodní „organické polévky“? Jak přišel Charles Darwin na svou teorii pozvolného vývoje druhů? Co věděl o genetice? Jak funguje „přirozený výběr“?

Produkuje přirozený výběr více druhů, nebo jejich počet snižuje? Jaká je pravděpodobnost samovolného vzniku jednoduché bílkoviny? Mohly se různé druhy organismů vyvinout z jediné prapůvodní buňky? Proč se vyskytuje taková rozmanitost i v rámci jednoho druhu? Kde se vzaly různé lidské rasy? Jak se mohly všechny druhy zvířat vejít do archy? Vznikl život na Zemi díky náhodě nebo záměru?

Přednáška Prof. Dr. Waltera Veitha:

NASA: PIA16884

Otázka původu (A Question of Origins)

Je evoluční teorie, kterou většina světa přijala jako fakt, skutečně vědecky podložená? Kolik existuje důkazů v její prospěch a kolik ve prospěch stvoření? Je všechno kolem nás (a včetně nás) výsledkem neuvěřitelné souhry naprosto nepravděpodobných náhod, nebo byl vesmír i všechen život vytvořen Bohem?

Více...

Prof. John Lennox M.A. PhD. DPhil. DSC

Kdo stvořil Boha?

Zasadil Richard Dawkins ve své knize The God Delusion smrtící ránu víře ve Stvořitele? Může věřící člověk najít rozumnou odpověď na jeho zásadní argument: "Pokud věříme ve stvořitele, musíme se ptát, kdo stvořil stvořitele"? Jak to tedy je? Kdo stvořil Boha? Co k tomu může říci profesor John Lennox z Oxfordu?

Více...

Protein

Stvořil Bůh život? Zeptej se bílkovin...

Stačí pro vznik života elektrický výboj procházející správnou směsí chemikálií? Mohly se bílkoviny samovolně utvořit v prapůvodní "organické polévce"? Co všechno je zapotřebí, aby vznikla fungující bílkovina ve správnou dobu na správném místě? Je existence bílkovin ohromujícím důkazem pro existenci Stvořitele?

Více...

Nahoru