NeuveritelnaOdhaleni.cz
Kapka krve na Bibli

Jan Janča – Vyloučen pro uctívání Ježíše Krista

Stal se Jan Janča obětí bludného učení, nebo poznal úžasnou biblickou pravdu? Je Ježíš Bohem, kterého máme uctívat, nebo jsou modlitby k němu a vzývání jeho jména v rozporu s Písmem? Na čem staví svědkové Jehovovi svou věrouku? Jsou ochotní přijmout nové poznání podložené jasnými biblickými texty?

Jan Janča byl dlouhá léta svědkem Jehovovým a asi 20 let sloužil jako starší v různých sborech. Poté, co na základě pečlivého studia Bible objevil nové pravdy a začal je praktikovat, byl povolán před právní výbor svědků Jehovových a vyloučen pro odpadlictví.

Jaké důkazy proti němu byly vzneseny? Usvědčil ho právní výbor z nebiblického učení? Je Ježíš Bohem, kterého máme uctívat, nebo jsou modlitby k němu a vzývání jeho jména v rozporu s Písmem? Na čem zakládají svědkové Jehovovi svou věrouku?

V následujících mp3 souborech nenajdete klasickou zkušenost nebo životní příběh, ale záznamy z právních výborů na kterých byl souzen Jan Janča. Sami můžete posoudit, zda jsou pádné biblické argumenty na straně "soudců" nebo na straně "obžalovaného". Jsou svědkové Jehovovi ochotní přijmout nové poznání podložené jasnými texty z Písma? Je pro ně přednější věrouka jejich organizace, nebo biblická pravda?

Záznamy z právních výborů, na kterých byl Jan Janča pro svou výru souzen:

 • Právní výbor ze 4.8.2008

  Záznam z právního výboru si můžete poslechnout online:

  Loading player...

  Přehrát na webu yourlisten.com:

  Poslouchej Právní výbor ze 4.8.2008 (00:52:31)

  Stáhnout:

  Stahuj Právní výbor ze 4.8.2008 (mp3) (18,2 MB)

 • Odvolací právní výbor z 18.8.2008

  Záznam z odvolacího právního výboru si můžete poslechnout online:

  Loading player...

  Přehrát na webu yourlisten.com:

  Poslouchej Odvolací právní výbor z 18.8.2008 (00:32:32)

  Stáhnout:

  Stahuj Odvolací právní výbor z 18.8.2008 (mp3) (11,2 MB)

  Záznam z obou právních výborů si můžete stáhnout také z ulozto.cz (30 MB)

Rozhovor s Janem Jančou si můžete přečíst na stránkách www.straznavez.cz.

Jan Janča je také jedním z tvůrců webu Křesťanské rozcestí, který si klade za cíl vést svědky Jehovovy ke Kristu. Na těchto stránkách jsou také k dispozici materiály, které ukazují, jak na to. Více se o tomto projektu můžete dozvědět z rozhovoru na Theofil.cz

.

Dřevořezba - Ježíš

Ježíš. Prostě další člověk?

Proč je Ježíš Kristus mnohými považován za nejvýznamnější osobnost světových dějin? Byl to velký učitel morálky? Nebo snad podvodník? Blázen? Nebo byl skutečně Bohem, který přišel na naši vzbouřenou planetu? Naplnily se na něm proroctví o zaslíbeném Mesiáši? Je mrtvý, nebo žije? Kým je pro tebe Ježíš Kristus?

Více...

Cesta ke světlu

Cesta ke Kristu – Ellen Gould Whiteová

Tato kniha ukazuje na Ježíše, který jediný může naplnit potřeby naší duše. Píše se v ní o Kristově lásce k nám, o úžasném daru spasení, který nám zdarma nabízí, o pokání, víře a přijetí, o růstu v Kristu, o daru modlitby, vypořádání se s pochybami a o radosti, kterou život s Ježíšem přináší.

Více...

Salman Hasan

Salman Hasan - Příběh bývalého muslima

Zajímá se Ježíš Kristus o muslimy? Miluje je? Jakým způsobem se je snaží oslovit? Co všechno je pro ně ochotný udělat? Jak se změní život muslima, když se setká s živým Bohem, který jej uzdraví z nevyléčitelné nemoci? Jak na jeho konverzi ke křesťanství reaguje jeho okolí? Jaký je rozdíl mezi křesťanstvím a islámem?

Více...

Nahoru